Hakkımızda

1987 yılında Şanlıurfa’da kurulan Galaksi Elektronik, her turlu elektronik ürün satışı ve satış sonrası destek ile sektörde hizmet vermektedir. 1990 yılından itibaren Dubai, Singapur, Hong Kong, Çin ve Almanya gibi ülkelerden her nevi elektronik ürün ithalatı gerçekleştiren firma, kabuklarına sığmayıp, 1999 yılında, yoluna İstanbul’da devam etmeye karar vermiştir. Aynı yıllarda elektronik ürün zincirine cep telefonu da katarak önemli bir büyüme adımı gerçekleştirmiştir. 2016 yılında dünyanın önde gelen markalarından olan Xiaomi’i Türkiye pazarı ile tanıştıran Galaksi Elektronik, halen Türkiye yetkili ithalatçı firma olarak yoluna devam etmektedir.

Galaksi Elektronik, satış sonrası hizmetler kapsamında, ithalatını yapmış olduğu ürünlerin, orijinal servis desteğini ve yedek parça teminini sağlamaktadır. Ayrıca diğer tüm marka elektronik ürünlere ve mobil cihazlara da servis desteği vermektedir.

XIAOMI, Pekin merkezli bir marka olup kurucusu ve CEO’su Forbes’e göre Çin’in en zengin 23. kişisi olan Lei Jun’dur. Dünyanın en büyük 3. akıllı telefon üreticisi olan XIAOMI, çok geniş bir ürün yelpazesi ile 74 ülkede teknolojik ürün satışı yapmaktadır. 2014’te 60 milyondan fazla akıllı telefon satışı yapmıştır. Rusya, Ukrayna, Endonezya, İsrail, Çek Cumhuriyeti, Yunanistan ve Singapur gibi ülkelerde ilk 3 marka içerisinde yer alan firma cep telefonu satışında 1.35 milyar nüfuslu Hindistan’da 1. Sırada bulunmaktadır. Her geçen yıl büyüyerek global markette en büyük 3. marka olmayı başarmıştır. 2022 hedefi ise dünyanın en büyük 2. akıllı telefon üreticisi olmaktır. Şirket, 2019 yılında ‘Dünyanın En Yenilikçi Şirketleri’ sıralamasında 24. sırada yer almıştır.